Videodermatoskop

Raki skóry w tym czerniak złośliwy są najczęstszymi nowotworami w naszej populacji a ich wyleczalność w znacznymi stopniu zależy od czasu wykrycia. Dermatoskopia jest podstawową metodą umożliwiającą wczesne wykrywanie zmian zarówno łagodnych, jak i złośliwych. Najnowszej generacji videodermatoskop wprowadza w świat cyfrowej dermatologii, ułatwiając prowadzenie analiz zmian skórnych i sporządzania dokumentacji klinicznej pacjentów, co daje możliwość jego zastosowania w wielu przypadkach, dzięki różnorodności obiektywów i dodatkowych programów.

Wideo dermatoskop umożliwia:

  • Długoterminową obserwację i archiwizację obrazów zmian skórnych z użyciem kamery o wysokiej rozdzielczości oraz specjalnego opatentowanego obiektywu do zdjęć zarówno mikroskopowych i makroskopowych.
  • Obserwację zmian zarówno makroskopowo jak i mikroskopowo, z powiększeniami od 20-70 razy optycznie oraz 90 i 120 razy cyfrowo.
  • Szybkie badania przesiewowe wielu zmian w trybie mikroskopowym jako niezawodny sposób, preselekcji zmian skórnych oraz kwalifikacji ich do późniejszego śledzenia.
  • Analizę znamion barwnikowych za pomocą̨ programu, który umożliwia przeprowadzenie wczesnej diagnostyki czerniaka złośliwego. Analiza zmiany przeprowadzana jest w oparciu o klinicznie uznane algorytmy detekcji i oceny znamienia barwnikowego.
  • Trichoskopię z użyciem modułu, który służy do diagnostyki różnych postaci łysienia, zmian w obrębie łodygi włosa oraz patologii owłosionej skóry głowy.